Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Луцьк

Укладання охоронних договорів на пам’ятки культурної спадщини


Ідентифікатор послуги: 01619

Повна назва: Укладання охоронних договорів на пам’ятки культурної спадщини

Інформація про послугу: Охоронний договір встановлює режим використання пам'ятки культурної спадщини чи її частини, у тому числі території, на якій вона розташована. Власник пам'ятки чи її частини або уповноважений ним орган (особа) зобов'язаний не пізніше ніж через один місяць з моменту отримання пам'ятки чи її частини у власність або у користування укласти охоронний договір з відповідним органом охорони культурної спадщини.

Строк: У місячний строк

Вартість: Безоплатне надання

Інформаційні та технологічні картки послуг, інші додаткові файли

Строк та вартість надання послуги

Звичайне надання

Адміністративний збір: Безоплатне надання / 0 UAH /

Строк надання: У місячний строк

Як отримати і що для цього потрібно

Де отримати
  • Районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації
  • Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад
  • Обласні, Київська та Севастопольська міська державна адміністрація

Хто і як може подати заяву:
  • представник заявника: письмово; поштою (рекомендованим листом), особисто
  • заявник: письмово; поштою (рекомендованим листом), особисто

Хто може звернутися: фізична особа, юридична особа, фізична особа-підприємець

Документи, що необхідно надати для отримання послуги
  • Паспорт пам'ятки (чи його копія).
  • Акт технічного стану пам’ятки (форма якого визначається МКІП) з фотофіксацією, що не перевищує трьох місяців до дати укладення охоронного договору. Для комплексів (ансамблів) складається окремий акт на кожну їх складову. Акт технічного стану поновлюється не рідше ніж раз на п’ять років. Якщо стан пам’ятки або її частини значно змінився після проведення робіт на пам’ятці, - протягом п’яти календарних днів після його зміни (для пам'яток архітектури, історії (які становлять собою споруду (будівлю), комплекс (ансамбль) споруд), науки і техніки (які становлять собою споруду (будівлю), комплекс (ансамбль) споруд).
  • Акт візуального обстеження (форма якого визначається МКІП) на момент укладення охоронного договору. Для комплексів (ансамблів) складається окремий акт на кожну їх складову. Акт візуального обстеження поновлюється не рідше ніж раз на п’ять років. Якщо стан пам’ятки значно змінився після проведення робіт на пам’ятці, - протягом п’яти календарних днів після його зміни (для пам'яток історії та науки і техніки (що не становлять собою споруду (будівлю), комплекс (ансамбль) споруд), археології, монументального мистецтва, містобудування, садово-паркового мистецтва, ландшафту.
  • План пам’ятки чи її частини у масштабі 1:100, 1:200 (можуть бути у складі технічного паспорта) (для пам'яток архітектури, історії, науки і техніки (що становлять собою споруду (будівлю), комплекс (ансамбль) споруд).
  • Технічний паспорт (для пам'яток архітектури, історії, науки і техніки (що становлять собою споруду (будівлю), комплекс (ансамбль) споруд).
  • План території пам’ятки.
  • Опис культурних цінностей і предметів, які належать до пам’ятки, розташовуються на її території чи пов’язані з нею і становлять історичну, наукову, художню цінність, з визначенням місця і умов зберігання та використання.

Умови і випадки надання

Власник пам'ятки чи її частини або уповноважений ним орган (особа) зобов'язаний не пізніше ніж через один місяць з моментуотримання пам'ятки чи її частини у власність або у користування укласти охоронний договір з відповідним органом охорони культурної спадщини.Охоронний договір укладається власником (користувачем) пам’ятки, щойно виявленого об’єкта культурної спадщини чи її (його) частини або уповноваженим ним органом (особою) з таким органом охорони культурної спадщини відповідної адміністративно-територіальної одиниці:з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органом охорони культурної спадщини обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації (військової адміністрації);з районною держадміністрацією (військовою адміністрацією), виконавчим органом сільської, селищної, міської ради (за наявності повноважень, делегованих органом охорони культурної спадщини вищого рівня відповідно до закону).Якщо пам'ятка належить до категорії пам'яток національного значення, охоронний договір підписується органом охорони культурної спадщини, на території якого знаходиться пам'ятка, після погодження його з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини. Підтвердженням погодження відповідного охоронного договору є лист погодження з накладеним кваліфікованим електронним підписом уповноваженої особи МКІП.


Результати та способи отримання результату
  • Укладання охоронних договорів на пам’ятки
  • Відмова в укладанні охоронних договорів на пам’ятки
  • Строк та вартість надання послуги

    Звичайне надання

    Адміністративний збір: Безоплатне надання / 0 UAH /

    Строк надання: У місячний строк

    Куди звернутися, якщо відмовлено у наданні послуги?

    Підстави для відмови у наданні послуги:

    • Подання документів, з порушенням вимог законодавства
    • Подання не у повному обсязі встановленого переліку документів
    • Подання документів, що містять недостовірні відомості

    Скаргу може подавати: оскаржувач, представник оскаржувача

    Нормативна база

    Нормативні документи, що регулюють надання послуги:

    • Закон України "Про охорону культурної спадщини" ст. 5, 6, 23
    • Постанова КМУ від 28.12.2001 №1768 Про затвердження Порядку укладення охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини увесь