Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Луцьк

12.03.2025 11:52

Як подати заяву у міжнародний Реєстр збитків

347ba07c-6487-4b9d-8ee7-59d507c6d4e0.png

Повномасштабна агресія росії проти України призвела до масових смертей і страждань. Зафіксовано тисячі випадків катувань, нелюдського поводження та сексуального насильства, масштабні руйнування житлових будинків та об'єктів критичної інфраструктури по всій країні, а також величезні економічні збитки. Для обліку заяв про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, завданих внаслідок агресії Російської Федерації в Україні або проти України, діє Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України. Це міжнародний компенсаційний механізм, що покликаний забезпечити відповідальність держави-агресора за шкоду, заподіяну внаслідок війни проти України

Заяви, які відповідають вимогам, встановленим Статутом та правилам, вносяться до Реєстру для подальшого їх розгляду та оцінки компенсаційною комісією, яку ще належить створити. Україна разом з партнерами вже займаються розробкою компенсаційного механізму, який розглядатиме подані заяви по суті, і прийматиме рішення про розмір належної компенсації в кожному окремому випадку.

У своїй діяльності Реєстр дотримується підходу, орієнтованого на постраждалих. Цей підхід підкреслює важливість визнання та задоволення потреб і прав постраждалих від російської агресії проти України, забезпечуючи, щоб їхні голоси були почуті, а їхній досвід врахований у процесі збору заяв про відшкодування збитків.

Для того, щоб заяву було внесено до Реєстру, вона повинна відповідати трьом критеріям прийнятності, що містяться в Статуті Реєстру. Так, заяви мають бути подані стосовно збитків, втрат чи шкоди, які були завдані: 24 лютого 2022 року або пізніше; на території України в її міжнародно визнаних кордонах, включаючи територіальні води; міжнародно протиправними діями Російської Федерації в Україні або проти України.

Загалом Реєстр приймає заяви щодо понад 40 категорій збитків. Зокрема, щодо загибелі людей, катування, сексуального насильства, тілесних ушкоджень, примусового переміщення та переселення, втрати майна й доходу, пошкодження критичної інфраструктури та інших державних об'єктів, а також збитків, завданих історико-культурній спадщині й довкіллю.

Подання заяв здійснюється заявниками виключно через вебпортал Дія: https://diia.gov.ua/.../reparatsii-mizhnarodnyi-reiestr... Жодної плати за подання заяви до Реєстру не стягується та не передбачається в майбутньому. Більш детальні інструкції та роз’яснення про те, як подати заяву до Реєстру, можна знайти на веб-сайті Реєстру: https://rd4u.coe.int/uk/claims-and-process