18.12.2023 11:11
Апостиль: що варто знати?
Чимало українців в умовах повномасштабної війни мігрують за кордон у пошуках тимчасового захисту. Отож питання легалізації документів за кордоном та потреба перекладу іноземних документів в Україні виникає досить часто, зокрема, при наданні адміністративних послуг. Для спрощення цієї процедури використовується апостилювання.
Апостиль — міжнародний штамп, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток та проставляється на офіційних документах, виданих в установах і організаціях країни-учасника Гаазької конвенції, і не вимагає подальшого завірення чи легалізації, визнається офіційними органами всіх держав-учасниць Конвенції (перелік держав: https://bit.ly/3FzMheu ).
Може ставитись на такі документи:
- свідоцтва, що видаються органами ДРАЦС: про народження або смерть, шлюб чи його розірвання, усиновлення дитини, зміну імені тощо;
- нотаріальні документи;
- судові рішення;
- документи про освіту;
- інші офіційні документи.
Апостиль на офіційних українських документах ставиться виключно на території України. Тобто, ви не зможете проставити апостиль на українські документи в українських посольствах чи консульствах за кордоном.
Куди звертатися для апостилювання?
Міністерство юстиції ставить апостиль на документах, що видаються органами юстиції, судами, державними архівними установами, органами виконання покарань та пробації; а також на документах, що оформляються нотаріусами України
Міністерство освіти та науки ставить апостиль на офіційних документах, виданих цим міністерством, а також територіальними органами, закладами освіти, підприємствами, установами й організаціями, які надають послуги у сфері освіти і науки або провадять іншу діяльність, пов’язану з наданням таких послуг.
Державна міграційна служба ставить апостиль на документах, що видаються цією службою, її територіальними та територіальними підрозділами, що стосуються сфери міграції.
Апостиль не проставляється на:
- оригіналах паспортних документів, військових квитків, трудових книжок, дозволів на носіння зброї, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів), посвідчень особи;
- оригіналах, копіях (фотокопіях) нормативно-правових актів, роз’яснень та правових висновків щодо їх застосування, документах, що мають характер листування.
Проте, такі документи можуть бути прийняті для апостилювання у вигляді копій (фотокопій), засвідчених у нотаріальному порядку.
НЕ апостилюють оригінали офіційних документів, виданих установами колишніх союзних республік у складі СРСР.
Поділитись
Дізнайтеся також
18/11/2024
Як перевірити готовність паспорта?
14/11/2024
У ЦНАПі - нова послуга
06/11/2024
«Жіночий потенціал: нові ролі, нова якість»
Усі новини